Współcześnie bardzo dużą popularnością cieszą się balkony, balustrady, tarasy oraz barierki i ogrodzenia wykonane ze stali nierdzewnej. To gwarantuje im nie tylko wysoką solidność wykonania, ale również trwałość (co jest szczególnie ważne, gdy balustrada czy balkon znajdują się poza wnętrzem budynku) jak i bardzo estetyczny wygląd. Materiał ten jest wręcz idealny do budowy elementów metalowych, które narażone są na niekorzystne warunki atmosferyczne, zwłaszcza na Mazurach w pobliżu Giżycka czy Węgorzewa. Stal nierdzewna idealnie komponuje się z innymi materiałami takimi jak np. drewno, szkło czy szkło plastikowe zwłaszcza przy podczas budowy balkonów oraz balustrad.

Balustrada łatwa w utrzymaniu

Poza solidnością i estetycznym wyglądem balkony, balustrady oraz barierki wykonane ze stali nierdzewnej mają również wiele innych zalet. Wszystkie elementy balustrad i wszelkiej maści barierek dają bardzo duże możliwości konstrukcyjne, pozwalając na zrealizowanie nawet najbardziej fantazyjnych pomysłów architektów. Warto również wspomnieć o tym, że balustrady, balkony czy barierki wykonane ze stali nierdzewnej ze względu na charakterystykę materiału nie wymagają dodatkowej konserwacji. Nawet bez tego wykazują się wysoką odpornością w szczególności na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych, takich jak mazurskie zimy lub silne opady.

balustrada ze stali nierdzewnej w Giżycku

Balkon ze stali nierdzewnej w architekturze

Współczesne elementy wykonane ze stali nierdzewnej są bardzo estetyczne dzięki czemu znajdą swoje zastosowanie w wielu budynkach wykonanych w bardzo różnorodnych stylach architektonicznych. Stal nierdzewna podobnie jak drewno jest ponadczasowym materiałem, prostym i eleganckim, który pasuje niemal wszędzie. Każdy balkon wykonany z połączenia stali nierdzewnej oraz innego materiału idealnie wkomponowuje się w krajobraz Mazur.

Stal nierdzewna Giżycko